Dbanie o ogród jako forma hobby

Ostatnimi czasy duża część społeczeństwa poszukuje zajęć, którym może się oddać w czasie wolnym, którego bywa w nadmiarze, jest wiele form aktywności, którym możemy się oddać w naszym domowym zaciszu.

Niektórzy wolą coś spokojniejszego, jak na przykład czytanie książek, oglądanie filmów i seriali, granie w gry wideo, ale ci bardziej ruchliwi poszukują jednak aktywnego wypoczynku, którego doświadczą poprzez ćwiczenia w domu. Dobrym przykładem aktywnego spędzania wolnego czasu może być joga, czy ćwiczenia z ciężarem własnego ciała.

Jednak poza aktywnością sportową istnieją jeszcze inne formy spędzania czasu, dla posiadaczy działek może być to na przykład dbanie o swój ogród. Nadchodzą coraz cieplejsze i dłuższe dni, więc każdy chciałby spędzać czas wolny w jak najładniejszym i kolorowym otoczeniu, czemu więc nie zadbać o to, aby dostosować je idealnie pod swój gust? Niektórych przerażać może ogrom asortymentu ogrodowego w sklepach i wymagania konkretnych roślin, w końcu nie możemy posiać na swojej działce losowych krzewów czy drzew i pozostawić samemu sobie, nasze otoczenie powinno być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Poza wybraniem roślin według tego, które nam się podobają, powinniśmy pomyśleć o tym jak o nie odpowiednio dbać aby jak najdłużej mogły cieszyć nasze oko swoim pięknem i każdego sezonu rozkwitały w pełnym majestacie.

Dla osób, które nie posiadają zbyt dużej wiedzy na temat ogrodnictwa dobrym sposobem na rozpoczęcie swojej edukacji będzie katalog roślin – dzięki niemu dowiemy się jakie warunki odnośnie nawodnienia i naświetlenia należy spełnić aby wybrany kwiat, drzewo czy krzew mógł w pełni rozkwitnąć, jakich rozmiarów możemy się spodziewać, a dzięki zdjęciom poglądowym dowiemy się, jak dana roślina wygląda w stanie swojego pełnego rozkwitu.

Katalog roślin powinien posiadać każdy początkujący ogrodnik, unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek w naszym ogrodzie i będziemy mogli cieszyć się jego pięknym wyglądem zdecydowanie dłużej. Ogrodnictwo będzie więc doskonałym hobby na świeżym powietrzu, które bezpiecznie mogą wykonywać osoby młodsze oraz starsze, które nie mogą pozwolić sobie na zbyt ciężkie ćwiczenia. Taka forma aktywności poza spędzaniem czasu na świeżym powietrzu pośród roślin dostarczy nam też sporo satysfakcji, kiedy już zaczniemy zauważać rezultaty swoich działań.

Autor

Łukasz Miałek

Studio Mia to profesjonalne studio projektowania i zakładania ogrodów. Z roślinami łączy nas wieloletni związek, już od czasów dzieciństwa. Ogród zawsze grał dużą rolę w naszym życiu. Jesteśmy nie tylko zawodowcami ale także pasjonatami.