Katalog roślin dla każdego

Ogród jest miejscem, w które warto zainwestować wiele czasu i energii. Jeżeli bowiem ktoś odpowiednio zadba o swój ogród, to może zamienić się on we wspaniałą odskocznię od monotonii życia codziennego. Jest to szczególnie doceniane gdy ktoś zmaga się ze stresującą pracą lub innymi sytuacjami, które powoduję poczucie zmęczenia i obniżony nastrój. Przebywanie na świeżym powietrzu wśród pięknych roślin zawsze pomaga w tym aby poprawić sobie humor i zapewnić sobie dawkę energii konieczną do tego, aby przedrzeć się przez wszystkie trudności na swojej drodze.

Projektowanie ogrodu to trudne zadanie dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Pierwszym krokiem zawsze jest posiadanie ogólnego zarysu tego w jakim stylu pragnie się utrzymać cały ogród. Chodzi nie tylko o kolorystykę, ale także rozmieszczenie poszczególnych elementów. Pozwala to zawęzić krąg poszukiwania kiedy zacznie się kupować niezbędne rośliny.

Pięknie zaprojektowany ogród to jednak wynik nie tylko samej pracy w ziemi i regularnej pielęgnacji roślin. Ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie rośliny do zasadzenia. Katalog roślin jest zazwyczaj najlepszym sposobem na to, aby wybrać odpowiednie gatunki, które dobrze wpasują się do danego ogrodu.

Niezwykle istotne przy tym jest to, aby dobrze przestudiować teren na jakim zakłada się swój ogród. Chodzi tutaj o takie czynniki jak poziom nasłonecznienia czy gleba jaka tam występuje. Ze względu na to należy dokonać wyboru jeżeli chodzi o gatunki roślin, które będzie się sadzić. Każda roślina ma bowiem swoje własne wymagania i jeżeli wybierze się takie gatunki, które nie przyjmą się w danych warunkach, to jedyne czego można oczekiwać to rozczarowanie i niepotrzebna strata pieniędzy.
Dobry katalog roślin zazwyczaj zawiera opis tego, jakie wymagania ma dany gatunek roślinny, włączając w to ile potrzebuje wody, jaką intensywność nasłonecznienia preferuje, a także takie szczegóły jak na przykład pH gleby w której najlepiej się rozwija.

Każdy sklep ogrodniczy lub firma, która zapewnia dostęp do roślin, oferuje swój własny katalog roślin. Zatem ważne jest jego dokładne przestudiowanie i podjęcie wyboru na podstawie nie tylko tego jak wygląda dana roślina, ale także czego potrzebuje. W ten sposób można bardzo szybko zaprojektować piękny ogród, który przetrwa przez cały sezon, a nawet i dłużej.

Autor

Łukasz Miałek

Studio Mia to profesjonalne studio projektowania i zakładania ogrodów. Z roślinami łączy nas wieloletni związek, już od czasów dzieciństwa. Ogród zawsze grał dużą rolę w naszym życiu. Jesteśmy nie tylko zawodowcami ale także pasjonatami.